HELLAS VOGE FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Στραβή σχάρα πίσω

Σαβ Ιαν 06, 2024 1:18 pm
Ένα από τα θέματα οκ όχι πρόβλημα λειτουργίας ήταν ότι κατά την παραλαβή διαπίστωσα ότι και στο δικό μου μηχανάκι και σε ένα δεύτερο προς παράδοση η σχάρα πίσω ήταν τελείως στραβή. Μιλάμε φαινόταν έντονα ειδικά λόγω της βαλίτσας. 
Έχω μάτια ούτως ή άλλως ευαίσθητο.  Very Happy
Το διαπίστωσε και ο αντιπρόσωπος και μου είπε θα ενημερώσει mototrend. 
Η απάντηση μετά από μέρες αφού δεν είχα κάποια ενημέρωση, μπήκα δλδ στον κόπο να ρωτήσω εγώ περί του θέματος, μου είπαν ότι η κεντρική δεν το θεωρεί καν θέμα, δεν τίθεται δλδ καν θέμα συζήτησης, αλλαγής κτλ 
Το συγκεκριμένο θέμα είδα έγινε ποσταρισμα και στο fb κάποια στιγμή. 
Η λύση που έκανα είναι να βάλω 2 αρκετά χοντρές ροδέλες ώστε να την "ευθυγραμμισω".
Αυτό που δεν τσεκαρα και θέλω να το κάνω κάποια στιγμή είναι αν είναι η σχάρα στραβή ή κανένα πλαίσιο. Λογικά βέβαια με την διόρθωση που έκανα (τις 2 ροδέλες) το πρόβλημα είναι της σχάρας.
Παραλαβή Νοεμβρίου 23

Αρέσει στον χρήστη admin

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Σαβ Ιαν 06, 2024 1:35 pm
Αυτό ομολογώ δεν το είχα ξανακούσει.
Το να είναι στραβή η σχάρα είναι μια πιθανότητα, το να είναι στραβό το πλαίσιο αποκλείεται. Βέβαια η σχάρα εδράζεται στο υποπλαίσιο, αλλά και αυτό δε νομίζω να μπορεί να πάρει τέτοιες παραμορφώσεις.
Στη θέση σου δεν θα εμπιστευόμουνα την απάντηση του αντιπροσώπου που το αγόρασες, αλλά θα έπαιρνα κατευθείαν τηλέφωνο στη mototrend.
Πιθανότατα δεν τους το έχει αναφέρει καν.

Αρέσει στον χρήστη Pit525

SpyrosGk
SpyrosGk
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Kymco X-Town 300i Special Edition
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Σαβ Ιαν 06, 2024 10:56 pm
Μήπως θα ήταν ορθό τέτοιους αντιπροσώπους να τους ξέρουμε ονομαστικά; ( στην περίπτβση που ο φίλος μιλήσει με κεντρικά και πουν οτι δεν τους ενημέρωσε ποτέ ο κύριος )

Αρέσει στον χρήστη admin

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Σαβ Ιαν 06, 2024 11:05 pm
SpyrosGk έγραψε:Μήπως θα ήταν ορθό τέτοιους αντιπροσώπους να τους ξέρουμε ονομαστικά; ( στην περίπτβση που ο φίλος μιλήσει με κεντρικά και πουν οτι δεν τους ενημέρωσε ποτέ ο κύριος )
Εννοείται, και από την διαχείριση του forum έχετε το ελεύθερο  Στραβή σχάρα πίσω  1f60e
Σημ: Αντιπρόσωπος είναι ένας, η Mototrend. Οι υπόλοιποι είναι έμποροι

Αρέσει στους χρήστες deres, SpyrosGk, todor και Pit525

George142
George142
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Δευ Ιαν 08, 2024 10:52 pm
Στραβή σχάρα πίσω  Img_4310

Έτσι είσαι και σύ ; Στην Ιταλία το είχαν πολλές και τους την άλλαξαν

Αρέσει στους χρήστες todor και Pit525

avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 9:41 am
Ακριβώς έτσι και εγώ! Όχι όμως τόσο έντονη κλήση. Θα έρθω σε επικοινωνία με την κεντρική και θα δούμε. Προς το παρών που δεν είναι σωστό έβαλα δύο ροδέλες αρκετά χοντρές δεξιά για να το ευθυγραμμίσω
Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 9:44 am
οταν πηγαινετε ευθεια με 30 - χλμ πχ και αφησετε το τιμονι το μηχανακι συνεχιζει να πηγαινει ευθεια?

εμενα μου κανει για στραβες λαμες σχαρας αν η σχαρα δεν ειναι χυτη
avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 9:54 am
η σχάρα δεν είναι χυτή είναι με εμφανείς κολλήσεις αν θυμάμαι καλά. Για να διορθωθεί το θέμα με δυο χοντρές ροδέλες ύστερα από πειράματα που έκανα λογικά το θέμα είναι στην σχάρα και στην γραμμή παραγωγής τους, τουλάχιστον στην δική μου σειρά. όταν αφήνω τιμόνι μια χαρά ρολάρει μόνη της.
Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 11:55 am
Pit525 έγραψε:η σχάρα δεν είναι χυτή είναι με εμφανείς κολλήσεις αν θυμάμαι καλά. Για να διορθωθεί το θέμα με δυο χοντρές ροδέλες ύστερα από πειράματα που έκανα λογικά το θέμα είναι στην σχάρα και στην γραμμή παραγωγής τους, τουλάχιστον στην δική μου σειρά. όταν αφήνω τιμόνι μια χαρά ρολάρει μόνη της.

αφου δεν ειναι πλαισιο (που δυσκολα να ηταν) ,πηγαινε στον εξουσιοδοτημενο να σου παραγγειλει αλλη

Αρέσει στον χρήστη Pit525

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 1:28 pm
Neural_handshake έγραψε:αφου δεν ειναι πλαισιο (που δυσκολα να ηταν) ,πηγαινε στον εξουσιοδοτημενο να σου παραγγειλει αλλη
Αυτό λέει ο άνθρωπος, ότι δεν το αναγνωρίζει σαν μείζον πρόβλημα ο π@π@ρας ο έμπορος και δεν του το αλλάζει... λες και θα το βάλει από την τσέπη του
avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 3:52 pm
Neural_handshake έγραψε:
Pit525 έγραψε:η σχάρα δεν είναι χυτή είναι με εμφανείς κολλήσεις αν θυμάμαι καλά. Για να διορθωθεί το θέμα με δυο χοντρές ροδέλες ύστερα από πειράματα που έκανα λογικά το θέμα είναι στην σχάρα και στην γραμμή παραγωγής τους, τουλάχιστον στην δική μου σειρά. όταν αφήνω τιμόνι μια χαρά ρολάρει μόνη της.

αφου δεν ειναι πλαισιο (που δυσκολα να ηταν) ,πηγαινε στον εξουσιοδοτημενο να σου παραγγειλει αλλη

Έστειλα μέιλ με φωτογραφικό υλικό στη κεντρική και αναμένω απάντηση. 
Δυστυχώς από έξτρα μελέτη και παρατήρηση σήμερα διαπίστωσα ότι μάλλον και λέω μάλλον γιατί πρέπει να βγάλω σχάρα έξω και να μετρήσω, το πρόβλημα ΔΕΝ το έχει η σχάρα αλλά το υποπλαίσιο που βιδωνει απάνω. 
Στην απέναντι μεριά από κει που έβαλα τις ροδέλες (αριστερή όπως βλέπουμε την μηχανή από πίσω) το υποπλαίσιο είναι κολλημένο κάποια χιλιοστά παραπάνω, δίνοντας κλίση προς τα δεξιά. 
Νομίζω κάτι τέτοιο δεν επιδέχεται διόρθωσης ούτε θα το ήθελα δλδ, κόψιμο και κόλληση στο σωστό σημείο. 
Τώρα αν είναι ένα κομμάτι το υποπλαίσιο που μπορεί να αντικατασταθεί ας αφήσω τον αντιπρόσωπο και τ'επεκταση το εργοστάσιο να μου το απαντήσει.
Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 4:03 pm
Pit525 έγραψε:
Neural_handshake έγραψε:
Pit525 έγραψε:η σχάρα δεν είναι χυτή είναι με εμφανείς κολλήσεις αν θυμάμαι καλά. Για να διορθωθεί το θέμα με δυο χοντρές ροδέλες ύστερα από πειράματα που έκανα λογικά το θέμα είναι στην σχάρα και στην γραμμή παραγωγής τους, τουλάχιστον στην δική μου σειρά. όταν αφήνω τιμόνι μια χαρά ρολάρει μόνη της.

αφου δεν ειναι πλαισιο (που δυσκολα να ηταν) ,πηγαινε στον εξουσιοδοτημενο να σου παραγγειλει αλλη

Έστειλα μέιλ με φωτογραφικό υλικό στη κεντρική και αναμένω απάντηση. 
Δυστυχώς από έξτρα μελέτη και παρατήρηση σήμερα διαπίστωσα ότι μάλλον και λέω μάλλον γιατί πρέπει να βγάλω σχάρα έξω και να μετρήσω, το πρόβλημα ΔΕΝ το έχει η σχάρα αλλά το υποπλαίσιο που βιδωνει απάνω. 
Στην απέναντι μεριά από κει που έβαλα τις ροδέλες (αριστερή όπως βλέπουμε την μηχανή από πίσω) το υποπλαίσιο είναι κολλημένο κάποια χιλιοστά παραπάνω, δίνοντας κλίση προς τα δεξιά. 
Νομίζω κάτι τέτοιο δεν επιδέχεται διόρθωσης ούτε θα το ήθελα δλδ, κόψιμο και κόλληση στο σωστό σημείο. 
Τώρα αν είναι ένα κομμάτι το υποπλαίσιο που μπορεί να αντικατασταθεί ας αφήσω τον αντιπρόσωπο και τ'επεκταση το εργοστάσιο να μου το απαντήσει.

αν το υποπλαισιο ειναι αφαιρουμενο φτιαχνει ,περιμενεις απαντηση και ζητας ελεγχο στα κεντρικα της moto trend

καλο κουραγιο ,αλλα σκεψου οτι δεν ειναι κ το τελος του κοσμου

Αρέσει στον χρήστη Pit525

avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 4:09 pm
Άκου δεν έχω θέμα ειλικρινά και απλά περιμένω την επίσημη απάντηση και θέση της εταιρείας για να διαπιστώσω πως λειτουργεί απέναντι σε ένα τέτοιο θέμα.
Από την στιγμή που δεν υπάρχει λειτουργικό θέμα δεν με ξενερώνει. Περισσότερο με ενοχλεί το ψιλό μαγκωμα του συμπλέκτη παρά η σχάρα.
Γιατί είναι κάτι που το νοιώθεις στο χέρι και σπάει νεύρα. Δεν έχω προλάβει να λύσω μανέτα να τρίψω όπως έχουν πει άλλα παιδιά εδώ στο φόρουμ να δω αν βελτιωθεί.

Αρέσει στον χρήστη Neural_handshake

Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τρι Ιαν 09, 2024 5:14 pm
Pit525 έγραψε:Άκου δεν έχω θέμα ειλικρινά και απλά περιμένω την επίσημη απάντηση και θέση της εταιρείας για να διαπιστώσω πως λειτουργεί απέναντι σε ένα τέτοιο θέμα.
Από την στιγμή που δεν υπάρχει λειτουργικό θέμα δεν με ξενερώνει. Περισσότερο με ενοχλεί το ψιλό μαγκωμα του συμπλέκτη παρά η σχάρα.
Γιατί είναι κάτι που το νοιώθεις στο χέρι και σπάει νεύρα. Δεν έχω προλάβει να λύσω μανέτα να τρίψω όπως έχουν πει άλλα παιδιά εδώ στο φόρουμ να δω αν βελτιωθεί.

αυτη ειναι μια πολυ σωστη αντιμετωπιση της ζωης ,η μανετα φτιαχνει ευκολα ,παρε μια λεπτη μακροστενη κυλιδνδρικη λιμα ,το ιδιο θα κανω κ εγω σε κατι κινεζικες μανετες που εχω

το υποπλαισιο θα απαιτησεις να ερθει στα ισια ,εγω θα δεχομουν κ κοψιμο κ συκγκοληση στην εσχατη των περιπτωσεων αρκει να γινει στο εξουσιοδωτημενο με ευθυνη τους

ολα καλα θα πανε

Αρέσει στον χρήστη Pit525

es_rider
es_rider
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 01/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τετ Ιαν 10, 2024 11:14 pm
Ίδιο πρόβλημα κι εγώ (όχι τόσο έντονο όσο της φωτογραφίας), ίδια παραλαβή (Νοέμβριος 2023), ίδια λύση (τρεις ροδέλες  δεξιά, καμία αριστερά).
admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τετ Ιαν 10, 2024 11:25 pm
Πάντως αν δεν βρείτε άκρη με αντιπροσωπεία και εμπόρους και σας ενοχλεί οπτικά, ένας καλός μάστορας με καλίμπρα σε 10 λεπτά την έχει ισιώσει εύκολα

Αρέσει στους χρήστες Neural_handshake και es_rider

avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Πεμ Ιαν 11, 2024 9:30 am
Το πρόβλημα δεν το έχει η σχάρα και κανένας μάστορας δεν μπορείς να ισιωσει το υποπλαίσιο!
Μίλησα με αντιπροσωπεία και το θέμα είχε πρωτοτεθει από εμένα (άρρωστο μάτι που έχω) μέσα Νοεμβρίου!
Το θετικό είναι ότι το εργοστάσιο δεν μας γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων ούτε και η αντιπροσωπεία εντέλει.
Υπάρχει Κιτ διόρθωσης από το εργοστάσιο που μόλις παρελήφθη από την κεντρική.


Αρέσει στον χρήστη admin

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Πεμ Ιαν 11, 2024 9:46 am
Pit525 έγραψε:Το θετικό είναι ότι το εργοστάσιο δεν μας γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων ούτε και η αντιπροσωπεία εντέλει.
Υπάρχει Κιτ διόρθωσης από το εργοστάσιο που μόλις παρελήφθη από την κεντρική.
Για πες τι είναι αυτό το κιτ? Τίποτα ροδέλλες και αποστάτες, ή κάτι πιο σοβαρό?
Σε κάθε περίπτωση κράτα μας ενήμερους, και βάλε και καμιά φωτο αποκαλυπτική

αα... και τελικά, ο έμπορος είχε επικοινωνήσει με αντιπροσωπεία ή όχι?
avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Πεμ Ιαν 11, 2024 10:03 am
Διαφαίνεται εντέλει ότι μετά την δική μου περίπτωση από ότι μου είπε η κεντρική υπήρξαν και κάποια άλλα μηχανάκια που παρατηρήθηκε το ίδιο θέμα οπότε λογικό να ενημερώσουν με την σειρά τους το εργοστάσιο και αυτό να βρει την λύση.
Όταν ετέθη από μένα προφανώς ήμουν το πρώτο περιστατικό που το παρατήρησα μια και δεν τίθεται θέμα λειτουργικότητας και δεν δόθηκε τότε η πρέπουσα σημασία γι'αυτό και τότε είχα αρνητική απάντηση για όποια λύση από κεντρική τουλάχιστον.
Μην είμαστε άδικοι γιατί ο έμπορος δεν είπε ποτέ δεν θα ασχοληθεί με την διόρθωση, απλά θα έκανε αυτό που εγώ έκανα εντέλει.
Ο λόγος που έθεσα το θέμα εδώ ήταν να διαπιστώσω αν αφορούσε μόνο το δικό μου και το άλλο τότε προς παράδοση μηχανάκι, ή είναι γενικό θέμα σε κάποιες παρτίδες.
Αποδείχτηκε με τα λεγόμενα της κεντρικής ότι αφορά κάποια μηχανάκια γι'αυτό και η λύση ήρθε από το εργοστάσιο μια και διαπιστώθηκε αυτό που σας ανέφερα για την λάθος κόλληση και όχι θέμα στραβης σχάρας.
Από ότι μου είπαν είναι αποστάτης με βίδα φυσικά μακρύτερη σε σχέση με την υπάρχουσα και κάποιες ροδέλες προφανώς για να το φέρουν στο 100%.


Αρέσει στον χρήστη admin

avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Πεμ Ιαν 11, 2024 10:14 am
Και για να μην πεταχτούν κακεντρεχεις περί κινεζικών κτλ λάθη και αστοχίες υπάρχουν και σε κολοσσούς. με καλή θέληση από τις δύο πλευρές λύσεις πάντα δίνονται.
Προσωπικά εντόπισα κατασκευαστικό πρόβλημα στα led φανάρια από Toyota yaris και με την βοήθεια ενός τζιμανιου ηλεκτρονικού φίλου βρήκαμε λύση διαρκείας μιας και καίγονταν.
Η Toyota παρά το γεγονός ότι ήμουν εκτός εγγύησης 3 και κάτι χρόνια το αντικατέστησε αφού τους έκανα πλήρη ανάλυση και αναφορά του κατασκευαστικού προβλήματος και εγώ με την σειρά μου και τον φίλο μου κάναμε πατέντα να μην ξανασυμβεί ποτέ.
Μπορεί να μην σχετίζονται τα δύο παραδείγματα απλά το θέτω ως παράδειγμα ότι και κολοσσοί έχουν αστοχίες.
Τώρα στο δικό μας μηχανάκι έθεσα και το θέμα ντιζα και μαγκωμα και θα το δούμε πως θα αντιμετωπιστεί και αυτό πριν βάλω χέρι.

Αρέσει στον χρήστη admin

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Πεμ Ιαν 11, 2024 10:24 am
Pit525 έγραψε:Και για να μην πεταχτούν κακεντρεχεις περί κινεζικών κτλ λάθη και αστοχίες υπάρχουν και σε κολοσσούς. με καλή θέληση από τις δύο πλευρές λύσεις πάντα δίνονται.
Κακεντρεχείς και προκατειλημένοι με τα κινέζικα, τουλάχιστον εδώ μέσα δε νομίζω να υπάρχουν.
Νομίζω ότι συμφωνούμε όλοι ότι δεν έχει τόση σημασία η βλάβη ή η κακή κατασκευή, όσο η προθυμία τουυ εργοστασίου & εισαγωγέα να το διορθώσουν. Αυτό μόνο καλό κάνει στο όνομα μιας εταιρείας.

Problem Solved λοιπόν, μπράβο στη Voge & στη Mototrend

Αρέσει στον χρήστη Pit525

avatar
Pit525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2024

Στραβή σχάρα πίσω  Empty Απ: Στραβή σχάρα πίσω

Τετ Ιαν 17, 2024 11:42 pm
Σήμερα εντέλει ήρθε η λύση κατόπιν ραντεβού με τον έμπορο που το πήγα μετά από συνεννόηση με την κεντρική αντιπροσωπεία όπως ανέφερα πιο πάνω.
Ήρθε το σακουλάκι από το εργοστάσιο με δύο ροδέλες (μια χοντρή και μια λεπτή) και φυσικά μια βίδα πιο μακρυά σε σχέση με αυτή που είχε εκ κατασκευής.
Εντέλει χρησιμοποιήθηκε η χοντρή ροδέλα μόνο. Και ήρθε σχεδόν στο τέλειο.
Το βασικό ωστόσο είναι η βίδα και σας συστήνω αν δεν το έχετε κάνει ήδη όσοι έχετε βάλει ροδέλες να βάλετε πιο μακρυά,
για να είναι σωστό το βιδωμα στο σπυρωμα. Με την μαμά βίδα ήταν οριακό το "πιάσιμο" της σχάρας και το κατάλαβα και στην πράξη όταν χρειάστηκε να την πιάσω από κει και να τραβήξω την μηχανή.

Αρέσει στον χρήστη es_rider

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης