HELLAS VOGE FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Δεκ 29, 2023 1:51 pm
Παρακάτω ένα πολύ ωραίο video του Αντρέα Γιαννακάκη που δείχνει πως έφτιαξε το πρόβλημα που μας σπάει σχεδόν όλων τα νεύρα: τους τριγμούς από τη ζελατίνα του φέρινγκ.
Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες φίλε Αντρέα

Αρέσει στους χρήστες Τσουχαντάρης Κωνσταντίνος και Sakis

Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Δεκ 29, 2023 4:30 pm
ασχετο με το θεμα αλλα αυτο το mesh cover (απο aliexpress η temu φανταζομαι) βοηθαει σε κατι στην σελα?
admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Δεκ 29, 2023 6:58 pm
Neural_handshake έγραψε:ασχετο με το θεμα αλλα αυτο το mesh cover (απο aliexpress η temu φανταζομαι) βοηθαει σε κατι στην σελα?

Βοηθάει στο να μη φθείρεται η μαμά σέλα και είναι πλήρως αδιάβροχο. Στις κοινές σέλλες περνάει νερό από τις ραφές.
avatar
Sifis
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Δεκ 29, 2023 7:52 pm
Γενικά εμένα τώρα ξεκίνησαν οι τριγμοί στη ζελατίνα μέχρι τα 800 δεν είχα και εσάς έτσι κάνουν;
admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Δεκ 29, 2023 7:54 pm
Sifis έγραψε:Γενικά εμένα τώρα ξεκίνησαν οι τριγμοί στη ζελατίνα μέχρι τα 800 δεν είχα και εσάς έτσι κάνουν;
Κι εμένα μια από τα ίδια Σήφη. Το πρόβλημα σε εμένα επιδεινώνεται όταν έχει πολύ υγρασία ή κρύο
Dernick
Dernick
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Κυρ Δεκ 31, 2023 2:09 pm
Σε εμένα τα προβλήματα τριγμών έχουν λυθεί εν τη γενέσει τους! 

Το κράνος μου κάνει τόσο θόρυβο που δεν αφήνει να ακουστεί τίποτε!  Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) 1f601

Αρέσει στους χρήστες admin και deres

avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Πεμ Ιαν 18, 2024 10:35 am
Με τις ώρες του είναι. Όταν αποφασίσει να τρίζει είναι τόσο έντονο σαν βίδα μέσα σε μεταλλικό κουτί που εφάπτεται με συσκευή μαζάζ

Αρέσει στον χρήστη admin

avatar
Pialos
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023
Ηλικία : 61
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Παρ Ιαν 19, 2024 8:39 pm
Σε μενα δεν ετριζε τιποτε για 1000 χλμ μεχρι που εβαλα την 46αρα ζελατινα, οποτε αρχισε να τριζει ο πανω δεξια πειρος. Το αντιμετωπισα προς το παρον με 2 σταγονες Loxeal.Μην βαλετε παντου ομως, γιατι θα σταματησει να ανεβοκατεβαινει η ζελατινα.
avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Τρι Μαρ 19, 2024 1:36 pm
Για να λυθεί μόνιμα το πρόβλημα πρέπει να βγουν οι πείροι. (βγάζεις την ασφάλεια με λεπτο κατσαβίδι και την ξαναβαζεις με μια πενσα με λεπτη μυτη)
Υπαρχουν ανάμεσα στους πείρους και τα πλαστικά κάποια o-ring. Θέλει πιο χοντρά o-ring και μάλιστα και απο τις δυο μεριές για τους πανω πείρους.
avatar
Drakos13
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023

Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης) Empty Απ: Διόρθωση των τριγμών της ζελατίνας (Video Αντρέας Γιαννακακης)

Τρι Μαρ 19, 2024 4:04 pm
Καλησπέρα, εγώ έβαλα μια ζελατίνα 51 εκατοστά και από τότε δεν μπορώ να την έχω στην υψηλή θέση λόγω τον τριγμων! Έχει κάποιος οικονομική λύση για να εξαφανιστούν τελείως, αλλιώς με βλέπω να παίρνω την ελεκτρική , όχι αυτή που ανεβοκατεβαίνει σαν την δική μας την άλλη που έχει τους σωληνες και γλυστραει από τον Uncle wang που είναι και αλουμίνιο οπότε φαντάζομαι δεν θα έχει θέμα λόγω βάρους...

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης