HELLAS VOGE FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
DimEfth
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023

Ρύθμιση μοχλικού DS525X Empty Ρύθμιση μοχλικού DS525X

Τετ Ιαν 17, 2024 9:56 pm
Χαίρετε σύντροχοι, πήγα σε μάστορα να ρυθμίσω αναρτήσεις με μέτρηση SAG, γιατί στο 1ο service δεν τις ρύθμισαν όπως είχα ζητήσει ακριβώς και δεν έχω καθόλου ωραία αίσθηση στην οδήγηση!! Το μοχλικό πίσω χρειάζεται γατζόκλειδο για να ρυθμιστεί, γυρνώντας το παξιμάδι στην κορυφή. Το θέμα είναι ότι δοκίμασε 3 διαφορετικά κλειδιά, αλλά κανένα δεν έδινε χέρι να γυρίσει λόγω μη επάρκειας χώρου. Τηλεφώνησα το εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πήγα το 1ο service και μου είπαν ότι είναι ειδικό το γατζόκλειδο για το μοχλικό και ότι πρέπει να πάω εκεί για να το ρυθμίσουν! Και ρωτάω τώρα... δηλαδή αν θέλω να φορτώσω βαλίτσες και 2ο άτομο για ταξίδι, θα πρέπει να πάω πρώτα από συνεργείο για ρύθμιση;;! Σοβαρά τώρα??! Πείτε πόσο κάνει το γαμογατζόκλειδο να το αγοράσω!! Θεωρώ αυτονόητο ότι αυτό πρέπει να είναι μόνιμα πάνω στη μηχανή για να μπορείς να επέμβεις όποτε το χρειάζεσαι!!

Αρέσει στον χρήστη mac525

avatar
yianmour
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023

Ρύθμιση μοχλικού DS525X Empty Απ: Ρύθμιση μοχλικού DS525X

Παρ Ιαν 19, 2024 10:26 pm
αυτό με τη τη ρύθμιση του πίσω αμορτισέρ , είναι θέμα σοβαρό! δυστυχώς δεν δίνει καθόλου χώρο να το δουλέψεις με οποιοδήποτε κλειδί. Εγω πήρα μια βέργα τεφλον και τη χρησιμοποίησα αντί για κατσαβίδι και χτυπώντας με το σφυρί κατάφερα να παίξω λίγο με τις ρυθμίσεις του αμορτισέρ. πολύ άβολος τρόπος βέβαια αλλά στην ανάγκη, κάνει δουλίτσα! Σίγουρα όταν έρθει η ώρα να γίνει σέρβις στο αμορτισέρ θα το κάνω υδραυλικό

Αρέσει στον χρήστη DimEfth

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης