HELLAS VOGE FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Πεμ Ιαν 18, 2024 10:29 am
Καλημέρα.
Παρουσιάζεται έντονο παίξιμο στο πίσω γρανάζι λόγω τζόγων στα σινεμπλόκ. Αποτέλεσμα έντονο κοπάνημα κατά το άνοιγμα ή κλείσιμο του γκαζιού, ιδιαίτερα σε μικρές σχέσεις.
Από το συνεργείο με πληροφόρησαν πως ο τζόγος ωφείλετε σε μαλακά σινεμπλοκ. Υπάρχει ήδη ανάκληση απο τη Voge και περιμένουν τα ενισχυμένα σινεμπλοκ για να προβούν σε αλλαγή

Αρέσει στον χρήστη Pit525

admin
admin
Admin
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X Gray
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2023
Ηλικία : 52
Τόπος : Ηλιούπολη
https://hellasvogeforum.forumgreek.com

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Πεμ Ιαν 18, 2024 8:36 pm
Από όσο ξέρω το πρόβλημα με το γρανάζι το είχε η πρώτη παρτίδα 525 που ήρθε Ελλάδα και ανακλήθηκαν και αλλάχτηκαν σε όλα με το νέο γρανάζι (με τις τρύπες)
Για silent block δεν έχω ακούσει κάτι, να θεωρήσουμε ότι είναι επίσημο δηλαδή?
(Ίσως βελτιώσει και τους κραδασμούς που έχω προσωπικά στις 4500 στροφές με 6η που χοροπηδάει πραγματικά το μηχανάκι)
George142
George142
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Πεμ Ιαν 18, 2024 8:56 pm
Τα νέα σινεμπλοκ τα έβαλα σήμερα Βαγγέλη όποτε είναι διαθεσιμα και όμως ο τζόγος έχει φύγει

Αρέσει στον χρήστη admin

avatar
Pialos
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023
Ηλικία : 61
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Παρ Ιαν 19, 2024 8:31 pm
Ο κραδασμος στις χαμηλες θα μπορουσε να μειωθει θεωρητικα με πιο μαλακα Σινεμπλοκ, οχι με πιο σκληρα.
avatar
Pialos
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2023
Ηλικία : 61
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Παρ Ιαν 19, 2024 9:02 pm
Περιεργο ομως που χοροπηδαει το μηχανακι σου admin Deredakis στις 4.500.  Το δικο μου ( παραλαβη Νοεμβριου ) μετα τις 4.000σαλ γινεται Βελουδο. Εως τις 4.000 εχω κραδασμο και μονο εαν ανοιξω αρκετο Γκαζι.
avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Σαβ Ιαν 20, 2024 8:09 am
admin έγραψε:Από όσο ξέρω το πρόβλημα με το γρανάζι το είχε η πρώτη παρτίδα 525 που ήρθε Ελλάδα και ανακλήθηκαν και αλλάχτηκαν σε όλα με το νέο γρανάζι (με τις τρύπες)
Για silent block δεν έχω ακούσει κάτι, να θεωρήσουμε ότι είναι επίσημο δηλαδή?
(Ίσως βελτιώσει και τους κραδασμούς που έχω προσωπικά στις 4500 στροφές με 6η που χοροπηδάει πραγματικά το μηχανάκι)
το συνεργείο μου είπε ότι υπάρχει ανακληση. θα μπορούσε να μου τα αλλάξει τώρα αλλά μου πρότεινε να περιμένουμε να ερθουν τα ενισχυμένα σινεμπλοκ. τωρα αν ήδη εχουν έρθει (οπως λέει παρακάτω ο συνάδελφος George142) μπορεί να μην ηταν ενημερωμενο το συνεργείο
avatar
Vasilis Z
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Τρι Ιαν 23, 2024 2:38 pm
mac525 έγραψε:Καλημέρα.
Παρουσιάζεται έντονο παίξιμο στο πίσω γρανάζι λόγω τζόγων στα σινεμπλόκ. Αποτέλεσμα έντονο κοπάνημα κατά το άνοιγμα ή κλείσιμο του γκαζιού, ιδιαίτερα σε μικρές σχέσεις.
Από το συνεργείο με πληροφόρησαν πως ο τζόγος ωφείλετε σε μαλακά σινεμπλοκ. Υπάρχει ήδη ανάκληση απο τη Voge και περιμένουν τα ενισχυμένα σινεμπλοκ για να προβούν σε αλλαγή
Φιλε μου σε ποιο συνεργειο πας και γνωριζουν ηδη τα θεματα της συγκεκρικενης μοτο? Γτ οι περισσοτεροι βαριουνται να ασχοληθουν.

Αρέσει στον χρήστη admin

avatar
Vasilis Z
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Τετ Ιαν 24, 2024 3:49 pm
mac525 έγραψε:
admin έγραψε:Από όσο ξέρω το πρόβλημα με το γρανάζι το είχε η πρώτη παρτίδα 525 που ήρθε Ελλάδα και ανακλήθηκαν και αλλάχτηκαν σε όλα με το νέο γρανάζι (με τις τρύπες)
Για silent block δεν έχω ακούσει κάτι, να θεωρήσουμε ότι είναι επίσημο δηλαδή?
(Ίσως βελτιώσει και τους κραδασμούς που έχω προσωπικά στις 4500 στροφές με 6η που χοροπηδάει πραγματικά το μηχανάκι)
το συνεργείο μου είπε ότι υπάρχει ανακληση. θα μπορούσε να μου τα αλλάξει τώρα αλλά μου πρότεινε να περιμένουμε να ερθουν τα ενισχυμένα σινεμπλοκ. τωρα αν ήδη εχουν έρθει (οπως λέει παρακάτω ο συνάδελφος George142) μπορεί να μην ηταν ενημερωμενο το συνεργείο
Σε ποιον μηχανικο πηγες?
avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Πεμ Ιαν 25, 2024 7:27 pm
Φίλε Vasilis Z. Σου έστειλα μύνημα.
Δεν θέλω προς το παρόν και μέχρι να ολοκληρωθουν οι επισκευές να εκφέρω άποψη και να κανω διαφήμιση στο συνεργείο.
Οταν ολοκληρωθούν οι επισκευές θα εκφράσω και την άποψη μου. Αν δε, ειναι θετική η γνωμη μου, τότε φυσικά και θα αναφέρω δημοσια το όνομα του συνεργείου .

Αρέσει στον χρήστη Vasilis Z

avatar
mac525
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2024

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Τρι Μαρ 19, 2024 1:21 pm
Καλημέρα επαναλαμβάνω και εδώ αυτό που εγραψα ξαι στην ενότητα για τους τζογους στο ψαλίδι.
Λοιπόν αλλάχτηκαν και σε εμένα ρουλεμάν και αποστάτες ψαλιδιού, όπως και τα συνεμπλοκ στο πισω γρανάζι. Έσφιξε και έδεσε το μηχανάκι και εξαλείφθηκε στο μεγαλύτερο μέρος του αυτό το κοπάνημα. Άντε να δούμε πόσο θα αντέξει

Αρέσει στον χρήστη DimEfth

avatar
DimEfth
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge DS525X
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Τρι Μαρ 26, 2024 9:38 am
mac525 έγραψε:Καλημέρα επαναλαμβάνω και εδώ αυτό που εγραψα ξαι στην ενότητα για τους τζογους στο ψαλίδι.
Λοιπόν αλλάχτηκαν και σε εμένα ρουλεμάν και αποστάτες ψαλιδιού, όπως και τα συνεμπλοκ στο πισω γρανάζι. Έσφιξε και έδεσε το μηχανάκι και εξαλείφθηκε στο μεγαλύτερο μέρος του αυτό το κοπάνημα. Άντε να δούμε πόσο θα αντέξει
Καλημέρα! Περιμένω τα ίδια πράγματα να αλλαχθούν συν μία ζάντα. Από 5 Φλεβάρη.
Πόσες μέρες περίμενες;
Neural_handshake
Neural_handshake
Μοτοσικλέτα που οδηγάω : Voge 300ds Red
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2023
Ηλικία : 51
Τόπος : Μυτιλήνη
http://img.fantaskycdn.com/38c15769b47636e13cd82c4f1229dacd.jpeg

Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού Empty Απ: Τζόγος και θόρυβος από τα σινεμπλόκ του πίσω γραναζιού

Τρι Μαρ 26, 2024 1:44 pm
το ζήτημα είναι τα ανταλλακτικά που βάζουν να είναι διορθωμένα ,αν είναι ακριβώς ίδια με αυτά που αλλάχτηκαν δεν γίνεται δουλειά και το πρόβλημα μπορεί να ξαναπροκύψει

πχ ξέρω ότι στα 300ds που καιγόταν το πίσω φανάρι μέχρι πρότινως τα αντικαθιστούσαν και συνέχιζαν να καίγονται ξανά και ξανά
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης